Naturalna dwujęzyczność prowadzona metodą immersji językowejZajęcia z języka angielskiego stały się stałym, oczywistym elementem grafiku w każdym przedszkolu. W przedszkolu Happy Kids Academy zdajemy sobie  sprawę, że dobrze opracowany program nauczania języka angielskiego jest bardzo ważny. Dlatego do nauki języka angielskiego wykorzystujemy metodę immersji językowej, dzięki której wprowadzamy dzieci w dwujęzyczność.

W naszym przedszkolu wykorzystuje się, więc naturalne predyspozycje dzieci takie jak ciekawość, otwartość do naśladowania i nauki, naturalną aktywność. Im młodsze dziecko, tym łatwiej i naturalniej przychodzi mu przyswajanie języka obcego, a dobrze poprowadzone zajęcia, dostosowane do możliwości naszych przedszkolaków przekładają się na ich kompetencję językowe i ułatwią naukę w przyszłości.

Każdego dnia dbamy o stały językowy rozwój dzieci realizując cele nauczania języka angielskiego w przedszkolu.

Zajęcia angielskiego w naszym przedszkolu prowadzone są z wykorzystaniem technik biorących pod uwagę specyfikę młodego ucznia i jego możliwości psychofizyczne. Podczas zajęć z języka angielskiego nasi nauczyciele stosują metody naturalne, bezpośrednie, metody reagowania ciałem, metody komunikacyjne. Dodatkowo w każdej naszej grupie pracuje nauczyciel anglojęzyczny, który komunikuję się z dziećmi wyłącznie w języku angielskim wprowadzając metodę immersji językowej.

Co to jest immersja i jaki ma wpływ na rozwój dziecka?

Nauczanie immersyjne, happykidsacademyIMMERSJA, czyli inaczej „zanurzenie” w języku, to nic innego jak zapewnienie dzieciom jak największej liczby sytuacji, w których mogą one słuchać i mówić w języku obcym.

Metoda immersji językowej w przedszkolu sprawdza się doskonale, ponieważ dzieci na tym etapie rozwoju chłoną język z otoczenia. Dzięki nauczycielowi anglojęzycznemu komunikującemu się wyłącznie po angielsku lub native speakerowi, nasze przedszkolaki mają całodzienną możliwość obcowania z językiem obcym w naturalnych dla siebie sytuacjach – podczas zabawy, wychodzenia na dwór, posiłków i wszystkich czynności wykonywanych w przedszkolu. Dzięki stałemu, całodziennemu kontaktowi z angielskim, dzieci nie mają świadomości, że uczą się języka obcego, przyswajają go w sposób jak najbardziej swobodny i naturalny. Jest to proces podobny do sposobu w jaki język ojczysty przyswajają niemowlaki.

Nauczanie immersyjne okiem specjalisty

Dwujęzyczność u dzieci obserwuje się coraz częściej, a nauczanie immersyjne ma opinie najskuteczniejszej metody nauczania języka obcego małych dzieci.

Widać to szczególnie po naszych przedszkolakach, które po początkowym okresie osłuchiwania się i ekspozycji na angielski, po kilku miesiącach zaczynają wchodzić w naturalne interakcje ze swoimi anglojęzycznymi nauczycielami. Tym samym dwujęzyczne dzieci mają szansę pojawić się w każdym domu, a nie tylko w rodzinach; gdzie przynajmniej jedno z rodziców lub opiekunów używa angielskiego jako wiodącego języka.

Zespół Linguin – Szkoła Języków Obcych dla Dzieci