Strona główna/Dlaczego my? / Świadome żywienie

Świadome żywienie

Świadome żywienie

Kierując się najwyższą troską o dzieci z naszego przedszkola, szczególną uwagę poświęciliśmy odżywianiu. Racjonalne odżywianie i codzienne kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych jest istotne dla budowania przyszłej odporności i zdrowia dziecka. Dlatego nasze posiłki są odpowiednio zbilansowane zapewniając dziecku odpowiedni rozwój, wzrost i dobre samopoczucie. Zapewniają również odpowiednią ilość energii potrzebnej w czasie zabawy i zajęć dydaktycznych. Zdrowe odżywanie dzieci to nie tylko pełnowartościowe, smaczne posiłki, ale także codzienny rozwój ich upodobań kulinarnych i różnorodność.

Zapewniamy posiłki dla dzieci z wszelkimi rodzajami alergii pokarmowych, eliminacyjnych, wegańskich, wegetariańskich, a także diety wyznaniowe.
Współpracujemy z kameralną rodzinną firmą cateringową Pełny Brzuszek, która gotuje z miłością i starannością dla najbardziej wymagających smakoszy – dzieci.

Właścicielki – matka i córka, Ewa Gawrońska i Agata Gwiazdowska łączą pasje gotowania z miłością do dzieci. W większości same robią zakupy wybierając najwyższej jakości składniki, po to by uzyskać świeżość dań i wyrafinowany smak. Jako szefowe kuchni przygotowują dania z troską o każde dziecko i o estetykę podania.

Agata Gwiazdowska była najmłodszą uczestniczką ‘Hell’s Kitchen’, pracowała m.in. w warszawskiej restauracji ‘Belvedere’, była sous chef restauracji ‘Lif’, executive chef w restauracji ‘Wino&Friends’, szefową warszawskiego cateringu ‘KIK fit catering’, pełniła funkcję szefa kuchni Ambasady Kataru oraz całej rodziny królewskiej, w 2016 roku była najmłodszym szefem kuchni w Polsce.

Uczestniczka wielu pokazów kulinarnych na terenie całego kraju, autorka wielu felietonów kulinarnych na temat zdrowej diety dziecka. Uczestniczka programów telewizyjnych i radiowych jako ekspert do spraw żywienia, zwłaszcza małych dzieci i prowadzenia własnej kuchni. Pełna świeżych pomysłów, z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem nadzoruje efekty kulinarne swojej wymarzonej kuchni.

Wybraliśmy Pełny Brzuszek, ponieważ:

 • Menu jest bogate  w warzywa i owoce, zachowując ich sezonowość.

 • Zapewnia różnorodność kasz, naturalne płatki czyste, ryże mieszane, różnorodne mąki, w tym razowe oraz makarony pełnoziarniste.

 • Przygotowuje samodzielnie pasty, hummus, pasztety, pieczone mięsa na kanapki- drób, schab, samodzielnie wykonuje pierogi, kluski i ciasta.

 • Wszelkiego rodzaju musli, mieszanki orzechowe, migdałowe i granole komponuje samodzielnie.

 • Używa dużo ziół, w sezonie – świeżych, orzechów, pestek dyni, słonecznika, sezamu, pudru z siemienia lnianego i owoców suszonych: rodzynki, morele, śliwki, figi.

 • Zupy i wywary gotuje na świeżych warzywach.

 • Dieta dzieci bogata jest w wysokojakościowe produkty białkowe: rośliny strączkowe, świeże jaja i ryby.

 • Podaje produkty kiszone, zwłaszcza w okresie zimy.

 • Nie używa cukru, stosuje melasę, miód z polskich pasiek lub syrop daktylowy.

 • Na śniadania serwuje pełnowartościowe pieczywo, a podwieczorki urozmaica sałatkami, plackami warzywnymi lub własnymi zdrowymi wypiekami.

 • Kupuje mięsa chude wieprzowe, wołowe, cielęce, króliki oraz drób (kurczak, indyk, kaczka, gęś) starannie dobierane od sprawdzonych dostawców, nigdy z chowu masowego.

 • Nie używa żadnych wzmacniaczy smaków ani produktów wysoko przetworzonych.

 • Ogranicza do minimum sól zastępując ją naturalnymi przyprawami takimi jak: kminek, majeranek, tymianek i inne zioła.

 • Używa oleje rzepakowe, lniane i oliwę.

 • W większości korzysta z przetworów własnych, jak powidła, duszone jabłka, delikatna ćwikła, przeciery pomidorowe.

Każdy dzień przynosi coś nowego, inspirują nas zapachy, kolory i smaki. Pełen Brzuszek nie tylko dba o pełne brzuszki dzieci, ale stara się również wspierać rodziców i nauczycieli w rozwijaniu świadomości dziecka poprzez program  ‘JEM ZDROWO I KOLOROWO’. Wprowadził do swojego menu swój program autorski:

Wycieczki kulinarne po świecie – w jednym dniu w miesiącu dzieci mogą znaleźć się w innym kraju i skosztować charakterystycznego dla tego kraju lub regionu menu.

Tydzień warzywa sezonowego lub owocu – w tygodniu tym dziecko ma okazję polubić zaproponowane warzywo lub owoc przygotowany pod różnymi postaciami. W tym celu dodatkowo przygotowywane są materiały edukacyjne dla rodziców i nauczycieli.