Strona główna/Oferta / Przedszkole Postępu / Kadra

Kadra z pasją

Nasza kadra została dobrana pod kątem podejścia do dzieci, umiejętności pedagogicznych i dydaktycznych. Kluczem w doborze naszych nauczycieli etatowych, jak i nauczycieli zajęć dodatkowych była pasja do wykonywanego zawodu, do pracy z dziećmi. Chcemy by dzięki temu dzieci miały zapewnioną doskonałą opiekę osób, które traktują je po partnersku i w indywidualny sposób oraz by czas spędzony w przedszkolu był ciekawy i atrakcyjnie przygotowany. Stad cała nasza kadra jest zespołem osób, które z radością i zaangażowaniem wykonują swoja pracę, która jest ich pasją.

Nasi nauczyciele dobierają sprawdzone programy nauczania, jak również poszukują nowoczesnych metod pracy oraz doskonalą systematycznie swój warsztat pracy biorąc udział w szkoleniach. A wszystko to, by dzieci powierzone nam w opiekę miały zapewniony atrakcyjny nowoczesny program nauczania i z radością przekraczały progi naszego przedszkola każdego dnia.

Aleksandra Usiądek

dyrektor przedszkola

Pani  Aleksandra  uwielbia pracować z dziećmi, a swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w wielu placówkach: domu dziecka, przedszkolu, szkole, hospicjum dziecięcym, a także w szpitalu na dziecięcych oddziałach psychiatrycznych.
W trakcie swojej drogi zawodowej współpracowała z instytucjami państwowymi pełniąc rolę koordynatora oraz kierownika realizowanych projektów.
Równolegle z pracą zawodową prowadzi inicjatywę, której celem jest dzielenie się wiedzą z zakresu psychologii dziecka. W ramach tej inicjatywy prowadzi warsztaty dla rodziców i nauczycieli przedszkoli.
W pracy kieruje się słowami Janusza Korczaka „Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Jest absolwentką psychologii i pedagogiki specjalnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej, ponadto ukończyła studia podyplomowe z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z elementami wczesnego wspomagania rozwoju oraz oligofrenopedagogiki.
Jest zwolenniczką rodzicielstwa bliskości, pozytywnej dyscypliny oraz komunikacji bez przemocy. Od lat interesuje się zagadnieniem inteligencji emocjonalnej. W swoich badaniach do pracy magisterskiej badała związek inteligencji emocjonalnej z satysfakcją z życia. Chętnie z Tobą o tym porozmawia.
Prywatnie żona i mama synka  Aleksandra i córki Julki.
W wolnych chwilach relaksuje się szyjąc na maszynie, poza tym interesuje się szeroko pojętym rękodziełem.
Europejskie przedszkole językowe, kadra-4

Paulina

nauczyciel wychowawca

Paulina jest absolwentką Pedagogiki o specjalności edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Ponadto ukończyła studia pierwszego stopnia z zakresu Socjologii – komunikacji społecznej. W swojej pracy dyplomowej podczas studiów nauczycielskich zajęła się historycznym aspektem wychowywania dzieci, skupiając się na tym, jaki wpływ na rozwój dziecka miała trauma powojenna.
Swoją przygodę z dziećmi zaczęła jeszcze w czasie studiów pracując jako asystent nauczyciela w przedszkolu. Zdobyła ponad 2-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku asystenta nauczyciela oraz nauczyciela wychowawcy.
Jest osobą pogodną. Cieszą ją małe sukcesy dzieci. Jej zdaniem warto włożyć w pracę wiele trudu, aby później na twarzy dziecka zobaczyć uśmiech oraz satysfakcję z samodzielnie wykonanych zadań.
Prywatnie uwielbia aktywnie spędzać czas, od lat pasjonuje się wspinaczką wysokogórską, która daje jej siłę oraz pomaga w realizacji życiowych celów.

DSC02239, Europejskie przedszkole językowe

Martyna

nauczyciel wychowawca

Martyna w 2016 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Obecnie kończy studia magisterskie z terapii pedagogicznej i wspomagania rozwoju dziecka zdolnego. Muzyka stanowi bardzo ważną część w życiu Martyny, dlatego postanowiła zgłębić temat jej terapeutycznych właściwości w swojej pracy magisterskiej. Interesują ją również zagadnienia związane z inteligencją emocjonalną człowieka.
Martyna lubi spędzać czas z dziećmi, dlatego w trakcie studiów zajmowała się opieką oraz pomagała uczniom w odrabianiu lekcji. Jest ciepłą i uśmiechniętą osobą. Wolny czas najchętniej spędza z bliskimi, aktywnie, na świeżym powietrzu. Uwielbia podróżować oraz oglądać zachody słońca. W każdej sytuacji stara się znaleźć coś pozytywnego. Wierzy, że nie ma problemów, których nie da się rozwiązać.

Ewa_Postepu, przedszkole happy kids

Ewa

nauczyciel wychowawca

Ewa jest absolwentką Pedagogiki o specjalności edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne na Politechnice Radomskiej. Ponadto ukończyła studia drugiego stopnia z zakresu diagnozy i terapii pedagogicznej.
Prace z dziećmi rozpoczęła już w czasie studiów na stanowisku nauczyciela wspomagającego w przedszkolu integracyjnym. Posiada również 3 letnie doświadczenie na stanowisku nauczyciela wychowawcy. Tematem pracy magisterskiej, którą pisała był „Obraz rodziny w percepcji dzieci w wieku przedszkolnym”. Jest również współautorką artykułu „Rodzina
w percepcji dzieci w wieku przedszkolnym ”- w książce „ Obraz rodziny w dobie zmian społecznych”. Ewę cechuje otwartość na nowe wyzwania i gotowość do poszerzania wiedzy oraz umiejętności. Pracowała oraz prowadziła zajęcia oparte na założeniach Glottodydaktyki, Metodzie Dobrego Startu oraz Odmiennej Metodzie Czytania. Dobrze znana jest jej Dziecięca Matematyka wg Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej. Ewie bardzo bliskie jest wychowanie w duchu NVC, z którego przeszła szkolenie oraz Pozytywna dyscyplina, której jest edukatorem. W wolnych chwilach chętnie wybiera się do kina i spotyka z przyjaciółmi oraz czyta książki. Chętnie pomaga innym oraz kocha zwierzęta.
Karolina Postepu

Karolina

nauczyciel wychowawca

Karolina ukończyła studia – najpierw licencjackie, potem magisterskie – na PWSTE w Jarosławiu. Wybrała studia pedagogiczne, ponieważ od zawsze uwielbiała pracę z dziećmi. Ukończenie specjalności wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna to dla Karoliny nie tylko zdobycie wykształcenia ale przede wszystkim otwarcie drogi do realizacji w wymarzonym zawodzie. Na co dzień w pracy zdobywa wszystkich uśmiechem i cierpliwością, a czas wolny poświęca tańcowi, śpiewowi i piłce nożnej.
Weronika_Postepu, przedszkole happy kids

Weronika

pomoc nauczyciela

Weronika ukończyła dziennikarstwo na Akademii Dziennikarstwa i Realizacji dźwięku w Warszawie. Jest również absolwentką szkoły dla opiekunek dziecięcych. Ma 5-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi, które zdobyła pracując w żłobku, przedszkolu, a także opiekując się dziećmi w prywatnych domach. Jest osobą spokojną i bardzo cierpliwą. W wolnych chwilach lubi spacerować, jeździć na rowerze, czytać książki, układać puzzle, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.
Ola_Postepu, przedszkole happy kids

Aleksandra

pomoc nauczyciela

Ola, ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Obecnie jest studentką studiów magisterskich na kierunku Pedagogika Specjalna, o specjalności Terapia Pedagogiczna.
Swoją przygodę z dziećmi rozpoczęła już w trakcie pierwszych lat studiów, będąc wychowawcą na obozach wakacyjnych, animatorką zabaw, a także opiekując się dziećmi w wieku przedszkolnym.
Na co dzień stara się zarażać innych uśmiechem. Jest pełna pomysłów na kreatywną zabawę. W pracy duży nacisk kładzie na to, by dzieci były świadome swojej wartości, uczyły się wyrażać swoje zdanie i czuły, że ma ono znaczenie.
Wolne chwile najchętniej spędza na świeżym powietrzu z dobrą książką. Kocha zwierzęta.
Wierzy, że zawsze istnieje jakiś sposób, by się zrozumieć z innymi, a przede wszystkim, że warto próbować.
Suuya, przedszkole prywatne Mokotów

Suuya

nauczyciel anglojęzyczny

Hi, My name is Suuya. I am from Zambia. It was always a great dream of mine to live and work in a foreign country.
I have lived in Poland for 3 years,I live with my two sisters in Warsaw. My parents and the rest of my family lives in Zambia.
I have worked as an English assistant teacher for 3 years. Because, I have a passion for children. I am creative and ambitious young woman. Because I have a lot of ideas about my future.
My friends and family say that I am a very funny and interesting lady with a good sense of humor. As soon as I meet new people, who are happy to meet me, I feel extremely comfortable with them. I believe friendship is one of the most important values in human life.
My hobbies are swimming, reading romantic books,l istening to music, watching tv and mostly travelling. Because I learn a lot from travelling.
I love different kinds of food. But my favorite is Italian food. Because I think it’s the best kitchen in the world.
I am also interested in pets, I love dogs. And I believe a dog, is a Man’s best friend. Unfortunately I don’t have one. Maybe in future.
I have a desire to study, because it will help me to become a successful person in future. With all I already have, I know I am on the right path. And I will do my best to inspire others to live the way, they feel like living as well.

Eunice_Postepu, przedszkole happy kids

Eunice

nauczyciel anglojęzyczny

Eunice is a qualified English Teacher and Music Teacher. She recived a degree in music edukaction and various music method trainings including Dalcroze & Kodaly. She taught Music in the Philippines and Thailand in international setting.
Recently she earned her Master’s degree in TEFL. She is an experienced English teacher locally and internationally.
She began her English teachnig experience in South Korea for a year and refreshed her knowledge in teaching English when she came to Poland,
She taught at various schools locally, from language school to primary school and kindergarten.
Nono, przedszkole happy kids

Nono

nauczyciel anglojęzyczny

Hi my name is Miss Nono and I want to say that I am so happy to be your teacher! I come from Swaziland but currently I live in Warsaw to pursue my MA studies. My adventure with Happy Kids started in November 2019 and I have been enjoying working in this amazing school ever since. My educational aspirations consist of acquiring a Master’s degree in Management which I am currently pursuing at the University of Economics and Human Sciences, Warsaw. My undergraduate curriculum in English Language included core classes of grammar, literature, conversation and composition. I love my job at Happy Kids Academy because of its nurturing and loving environment where children learn and experience new challenges that will help build their confidence while they play. In my free time, I enjoy reading, travelling and music.

There is a little bit more about me:

HOMETOWN: Warsaw, Poland

UNIVERSITY: University of Economics and Human Sciences Warsaw, 2020

GRADUATE SCHOOL: University of Swaziland,2017.

kasia rytmika kw

Kasia

instruktor rytmiki

Kasia jest instruktorem rytmiki, absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w żłobkach, przedszkolach, w tym integracyjnych oraz szkole podstawowej, prowadząc zajęcia rytmiczno-muzyczne i ćwiczenia metodą Dobrego Startu (w ramach programu profilaktyki dysleksji). Kontakt z dziećmi przez cały okres ich intensywnego rozwoju – od malucha poniżej dwóch lat do ucznia – był dla Kasi okazją do poznania potrzeb dzieci w różnym wieku, ich reakcji i sposobów zachowania. Dzięki tym doświadczeniom może na swoich zajęciach wspomagać nie tylko rozwój zdolności muzycznych dzieci, ale i ich rozwój emocjonalny i psychofizyczny.
Prywatnie jest żoną oraz mamą pięciorga dzieci. Lubi czytać, jeździć na rowerze, zbierać grzyby i rozwiązywać zagadki logiczne.

Edukacja zawodowa:
Akademia Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Kierunek: Wychowanie Muzyczne
Przebyte kursy:

 • XVI Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne Towarzystwa Carla Orffa
 • XIV Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne Towarzystwa Carla Orffa.
 • XII Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne Towarzystwa Carla Orffa.
 • Aktywnne słuchanie muzyki wg Batti Strauss cz. II
 • Metoda Ruchu rozwijającego wg Weroniki Sherborne cz. I
 • Metoda Dobrego Startu cz. III – superwizyjna
 • Metoda Dobrego Startu cz. II
 • Metoda Dobrego Startu cz. I
 • Warsztaty „Zrozumieć autyzm”
 • Konferencja „Uczeń z Zespołem Aspergera w warunkach klasy integracynej”
 • Kurs: Wykorzystanie zajęć muzycznych w profilaktyce uczniów z dysfunkcjami.
 • Taniec, ruch i przestrzeń w czterech porach roku.
 • Tańce integracyjne.
 • Greckie tańce ludowe dla każdego.
 • Warsztaty Bajkoterapeutyczne.
 • Kurs edukacyjny dla rodziców dzieci z ADHD.
 • Kurs dla wychowawców kolonijnych.
DSC02475, Europejskie przedszkole językowe

Agnieszka

psycholog, terapeuta

Jest psychologiem z wykształcenia, z zawodu oraz z zamiłowania. Ukończyła psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, studia podyplomowe z Diagnozy Klinicznej Dziecka i Jego Rodziny na Uniwersytecie Warszawskim oraz dwuletnie Studium Pomocy Dzieciom Autystycznym i ich Rodzinom, organizowane przez Fundację Synapsis.
Na co dzień pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ich rodzinami oraz wychowawcami. Otacza opieką szczególnie te dzieci, których rozwój z różnych względów nie przebiega prawidłowo i które doświadczają w życiu trudności. Zrozumienie i akceptacja to wartości, którymi kieruje się w pracy i w życiu i których uczy zarówno swoje dzieci, jak i dzieci, z którymi pracuje. Uważa, że zawsze warto dostrzegać swoje (i innych) pozytywne i mocne strony.
Prywatnie – mężatka, mama Igi i Szymona, właścicielka buldożki o imieniu Flintka. W wolnych chwilach uwielbia czytać, podróżować, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

Kasia_Postepu, przedszkole happy kids

Beata

logopeda

Beata jest czynnym nauczycielem od 11 lat, a nauczycielem dyplomowanym od 6 lat.
Ukończyła studia magisterskie o specjalności pedagogika opiekuńczo – wychowawcza
na wydziale pedagogicznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, dodatkowo ukończyła studia licencjackie o specjalności pedagogika na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Jest absolwentką podyplomowego studium logopedii i glottodydaktyki na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
Od 6 lat profesjonalnie pracuje jako logopeda z dziećmi w wieku przedszkolnym.
Jest animatorem i członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Zabawy KLANZA od 2003 roku.
W swojej pracy kieruje się zasadą: ‘Ucząc bawić, bawiąc uczyć’ , co znajduje odbicie w sposobie prowadzenia zajęć i licznych autorskich pomocach dydaktycznych oraz grach edukacyjnych, za którymi dzieci wprost przepadają.

Ricardo zdjecie

Ricardo Scooby Doo

instruktor gimnastyki z capoeirą

Ricardo, urodzony w Rio de Janeiro, capoeirę trenuje od 6-go roku życia. Contra-Mestre Capoeiry. Aktor, muzyk (gra na berimbau, atabaque, pandeiro, agogo), tancerz Makulele i Samby. Taniec praktykował w Brazylii od 1987 roku.
Stworzył autorski program nauczania Capoeiry dla dzieci. Aktor Teatru IMKA w Warszawie, uczestniczył w Projekcie ‚Germinal Mel’, do 2011 r. pracował w grupie Capoeira Liberdade jako Profesor, w gradacji Contra-Mestre.

Kwalifikacje:
Contra-Mestre Capoeiry. Aktor, muzyk (gra na berimbau, atabaque, pandeiro, agogo), tancerz Makulele i Samby.
Praktyka od 1987 roku (w Brazylii).

Doświadczenie zawodowe:

 • Projekt ‚Germinal Mel’ 2001-2005
 • Trwająca 18 lat praca w grupie Capoeira Liberdade, do 2011r. jako Profesor, aktualnie w gradacji Contra-Mestre
 • Organizacja Pozarządowa „Corpo Movimento”, jako Profesor Capoeiry i Dyrektor ds. Zarządzania Majątkiem
 • Regularne pokazy przed widownią, udział w filmach i innych projektach artystycznych

Wykształcenie:

 • 2004 – Kurs Nauczanie Dzieci – Fundacja Rządowa Rio Esporte
 • 2003 – Dydaktyka Capoeiry i Folklor Brazylijski – Fundacja Rio Esporte
 • 2002 – Wychowanie Fizyczne / Capoeira