Strona główna/Oferta / Przedszkole Postępu / Warunki lokalowe

Warunki lokalowe

Przedszkole Postępu – Warunki lokalowe w Przedszkolu na Mokotowie

Przyjazna przestrzeń

Sale przedszkola są przestronne i jasne, dobrze doświetlone światłem naturalnym. Wnętrza zostały zaprojektowane przez architekta w ten sposób, by inspirowały do działań, pobudzały wyobraźnię, stwarzały przyjazne środowisko do zabawy i nauki oraz pobudzały pozytywne emocje.

Przestrzeń powinna być tłem dla rozwoju dzieci. Nie powinna dominować, ale dawać poczucie komfortu i warunki do ćwiczenia wyobraźni i estetyki. Wnętrze nie powinno mieć nadmiaru bodźców.

W tym celu kolorystyka sal jest stonowana, by nie rozpraszać dziecka, z nielicznymi mocniejszymi akcentami kolorystycznymi. Już same zabawki oraz ubranka dzieci wprowadzają dużo bodźców kolorystycznych. Staramy się również stosować jak najwięcej jasnych drewnianych mebli oraz zabawek i pomocy edukacyjnych z drewna i w stonowanej kolorystyce, estetycznie wykonanych. Bliska jest nam estetyka skandynawska.
Cała przestrzeń przedszkola jest bezpieczna i nowoczesna oraz sprzyja nauce, rozwojowi i zabawie.

Lokal
Lokal przedszkola mieści się w nowoczesnym kameralnym budynku biurowo-usługowym o  projekcie kaskadowym z drewnianymi tarasami i przestronnymi oknami.
Zaprojektowany z rozmachem i oddechem, otoczony zielenią, z rozległymi przestrzeniami wspólnymi i miejscami do rekreacji. Z parkingami, szatniami i prysznicami dla rowerzystów. Zaprojektowany na europejskim poziomie architektury przez najlepsze polskie biuro architektoniczne JEMS Architekci.
Prosta lekka konstrukcja z doświetlonymi i przestronnymi wnętrzami.
Przedszkole dysponuje dużą przestrzenią 403 m2 z przestronnymi i jasnymi salami.

W przedszkolu znajdują się:
• cztery sale dydaktyczne,
• sala ruchowa,
• sala do pracy z logopedą lub do pracy indywidualnej
• łazienki dostosowane dla każdej grupy,
• kuchnia i zaplecze socjalne,
• szatnia.

Ogródek
Lokal przedszkola dysponuje własnym ogródkiem o powierzchni 280 m2.

Parking samochodowy
Dla rodziców dowożących dzieci samochodem, przygotowany jest bezpłatny 20-minutowy parking rotacyjny w garażu, pod lokalem przedszkola.