Strona główna/Dlaczego my? / Inteligencja emocjonalna

Inteligencja emocjonalna

Naszą misją jest rozwój inteligencji emocjonalnej u dzieci.

Tworząc przedszkole Happy Kids’ Academy w 2011 roku chcieliśmy, poprzez wybór misji i swoich działań, zaoferować dzieciom coś wartościowego, co będzie ich bazą na całe życie. Stąd wybór właśnie takiej misji – rozwoju inteligencji emocjonalnej u dzieci.

Inteligencja emocjonalna u dzieci.

Rozwój inteligencji emocjonalnej jest niezwykle ważny dla dziecka w okresie od wieku przedszkolnego do momentu osiągnięcia gotowości szkolnej i to ten rodzaj inteligencji w dużej mierze odpowiada za dalsze sukcesy życiowe. Dlatego główną myślą przy tworzeniu przedszkola było stworzenie miejsca, gdzie dziecko w przyjaznym środowisku będzie mogło kształtować swoją świadomość emocjonalną.

Nasze działania nad rozwojem emocji u dziecka prowadzone są na wielu płaszczyznach – w codziennej pracy z dzieckiem, kadrą i rodzicami. Dbając o rozwój emocji dziecka, kształtujemy jego umiejętności komunikacyjne i społeczne oraz wzmacniamy poczucie własnej wartości dziecka, pracując w oparciu o autorski program przedszkola rozwoju umiejętności emocjonalnych i społecznych.

Oryginalność i jakość naszego programu została zauważona przez KOPD (Komitet Ochrony Praw Dziecka), który w 2015 r odznaczył nas certyfikatem Przedszkola Przyjaznego Maluchom i tym samym znaleźliśmy się w gronie 4-ech najlepszych przedszkoli w województwie mazowieckim.

Nasza misja została również zauważona i wyróżniona przez kapitułę konkursu Warszawskiej Nagrody Wychowawczej im. Janusza Korczaka. Zostaliśmy wyróżnieni w 2019 roku jako przedszkole, które promuje ideę placówki otwartej, mądrej, przyjaznej i twórczej – miejsca, w którym dostrzega się potrzeby wychowanków oraz ich rodziców.

Pragniemy by dzieci szczęśliwie szły przez życie i były gotowe na kolejne wyzwania – stąd nasza nazwa: Happy Kids’ Academy.