Nauka poprzez zabawę – takie motto przyświeca placówkom przedszkolnym w Polsce. Jak jednak wybrać przedszkole, które będzie odpowiadało wszystkim oczekiwaniom stawianym przez rodziców? Jakie czynniki są najważniejsze przy wyborze najlepszego miejsca dla dziecka? Przeczytaj, dlaczego warto zwracać uwagę na program nauczania oraz metody wychowawcze. Przybliżamy kryteria wyboru przedszkola na terenie Warszawy.

Nadszedł oczekiwany moment – czas na wybór przedszkola!

W życiu każdego rodzica przychodzi czas na zaplanowanie edukacji dziecka. Pierwsze decyzje powinny mieć miejsce już na etapie wyboru przedszkola. Okres ten przypada bowiem na czas najbardziej intensywnego rozwoju, zarówno fizycznego, jak i intelektualnego.

Odpowiedni start edukacyjny może w dużej mierze przyczynić się do ukształtowania młodego człowieka, zwłaszcza jeśli w programie placówki dominuje holistyczne podejście do wychowania oraz nauki.

Dla wielu rodziców istotnymi czynnikami wyboru przedszkola są lokalizacja i wysokość czesnego. To popularne podejście wśród mieszkańców stolicy, którzy szukają placówek pozwalających na optymalny dojazd, a także oferujących preferencyjne koszty związane z obecnością dziecka w przedszkolu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru placówki przedszkolnej?

Kadra, czyli serce całej placówki

Pierwszym kryterium, o którym nie można zapomnieć, jest kadra. To ludzie stoją za sukcesem przedszkola oraz skuteczną realizacją program wychowawczo-edukacyjnego. Zaangażowanych pedagogów z naszej placówki wyróżnia partnerskie podejście do podopiecznych. Baczna obserwacja podczas zajęć umożliwia kontrolę postępów, a w razie potrzeby skupienie dodatkowej uwagi na newralgicznych obszarach.

Nie bez znaczenia jest kreatywność wychowawców. Ciekawe, niekonwencjonalne zajęcia angażują maluchy, nawet te, które są jeszcze nieco nieśmiałe w relacjach z rówieśnikami.

Misja oraz autorski program nauczania

przedszkolu najważniejszy jest rozwój dziecka. Na przykładzie naszej działalności wiemy, że najlepiej przebiega on w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa.

Oprócz stymulacji ruchowej oraz intelektualnej nie należy ignorować edukacji emocjonalnej. Autorski program kształcenia w tym zakresie pomaga dzieciom nawiązywać naturalne i pozytywne relacje zarówno z rówieśnikami, jak i rodziną. Poznaj autorski program Happy Kid’s Accademy.

Podstawowe zabawy powinny uzupełniać również dodatkowe zajęcia, które umożliwiają odkrywanie talentów oraz kształtowanie zainteresowań. Do tych najpopularniejszych należą:

  • balet;
  • taniec
  • judo;
  • szachy;
  • eksperymenty;
  • basen.

Każde dziecko powinno mieć równe szanse na starcie. Wybierając najlepszą placówkę, upewnij się, że jest możliwość korzystania z programu adaptacyjnego. To ważne, szczególnie w przypadku przedszkola dwujęzycznego. Najczęściej takie przygotowanie do faktycznych zajęć odbywa się pod koniec sierpnia.

Co brać pod uwagę przy wyborze przedszkola w Warszawie

Jak wygląda ramowy plan dnia przedszkolaków?

Przeglądając oferty placówek przedszkolnych, warto zwrócić uwagę na to, jak wygląda plan dnia maluchów. Szczególnie cenione jest podejście personelu nastawione na komfort dzieci. Co to oznacza? Przede wszystkim:

  • zróżnicowany jadłospis;
  • elastyczność w zakresie leżakowania (unikanie zmuszania do spania);
  • twórcze podejście do zajęć;
  • dostosowywanie działań do indywidualnych predyspozycji.

W podstawie programowej powinny znaleźć się zajęcia, które w różnorodny sposób wpływają na kształtowanie rozwoju u dzieci.

Jednak oprócz tego niezbędny jest czas na zabawę. Jak się okazuje, chwila na „leniuchowanie” działa wyjątkowo stymulująco na kreatywność u przedszkolaków oraz na nawiązywanie relacji społecznych.

Atmosfera, zaangażowanie i możliwości rozwoju dziecka

Dla wielu rodziców decydujące znaczenie o wyborze przedszkola ma pierwsze wrażenie. Dlatego też warto osobiście przekonać się o tym, jak wygląda placówka od środka.

Jasna kolorystyka, stonowane kolory oraz przestronne wnętrza kojarzą się z atmosferą komfortu, która sprzyja zabawie i nauce. Równie ważne, co wygląd pomieszczeń, jest przestrzeń wokół budynku. Zielone tereny w bliskim sąsiedztwie lub w postaci ogródka są szczególnie cenione w dużym mieście.

W pierwszym kontakcie z dydaktykami rodzic może przekonać się, jak wygląda nauka języka w przedszkolu dwujęzycznym i czy stosowana jest skuteczna metoda immersji.

Postaw na bezpieczne miejsce, które zadba o komfort Twojego malucha!

Podczas wyboru placówki przedszkolnej dla swojego dziecka kieruj się komfortem pociechy. Okres spędzony na kreatywnych zabawach z rówieśnikami oraz zajęciach kształtujących rozwój to czas, który powinien kojarzyć się jak najlepiej. Zapewnij maluchowi najlepsze wspomnienia i szansę na starcie, zapisując go do Happy Kids’ Academy. To przedszkole dwujęzyczne zlokalizowane w Warszawie-Mokotów (https://happykidsacademy.pl/), które zadba o bezpieczeństwo Twojego dziecka poprzez dbanie o jego indywidualne potrzeby.