Zajęcia wakacyjne 2021 – Podwodny Świat

Zapraszamy wszystkich do dobrej zabawy podczas zajęć wakacyjnych w Happy Kids’ Academy w lipcu i sierpniu. W zajęciach wakacyjnych mogą brać udział również Wasi przyjaciele i znajomi – dzieci nie uczęszczające na co dzień do naszego przedszkola i które są w wieku od 4 do 6 lat.

Temat przewodni zajęć wakacyjnych 2021: Podwodny Świat

5 – 9 lipca – Wprowadzenie w tematykę podwodnego świata
W tym tygodniu przeniesiemy się do miejsca niemal idealnego – pozbawionego ludzkiej interwencji, pięknego i ujmującego różnorodnością – wodnego świata. Zastanowimy się gdzie wodny świat możemy znaleźć, kogo tam spotkać i co człowiek może zrobić, aby móc podziwiać z bliska ten niezwykły świat. Podzielimy sobie podwodny świat na wody słodkie i słone, a także będziemy wykonywać eksperymenty związane z wodą.

12-16 lipca – W morskich głębinach

Podczas tego tygodnia zapraszamy przedszkolaków do wyruszenia w rejs po morskich wodach. Poznamy liczne ciekawostki na temat mórz, dowiemy się jak zbudowany jest statek i dlaczego nie tonie, kim jest kapitan i jakie są jego atrybuty, jak powstają fale, dlaczego woda w morzu jest słona, co znajduje się na dnie morza. Zacumujemy statek na najbliższej wyspie, gdzie postaramy się znaleźć zakopane w piasku skarby, takie jak muszelki i bursztyny. Odbędą się również liczne zabawy ruchowe, muzyczne oraz plastyczne. Wspólnymi siłami stworzymy makietę morza i jego mieszkańców oraz morską fotobudkę do wakacyjnej sesji zdjęciowej.

19 – 23 lipca – Głębia oceanu

Głębia oceanu swoją różnorodnością wzbudza ciekawość i zachwyt, dlatego zanurzymy się w tym cudownym i kolorowym świecie, poznając najróżniejsze stworzenia zamieszkujące to magiczne miejsce, zaczynając od malutkich krewetek, a na olbrzymich wielorybach kończąc. Przyjrzymy się najwspanialszym rafom koralowym, a także dowiemy się, dlaczego głębiny pełne życia są tak cenne.

26 – 30 lipca – Podwodny świat w baśniach i legendach
W tym tygodniu przedszkolaki będą miały okazję wyruszyć w magiczny świat podwodnych baśni i legend. Między innymi oswoją nie jednego morskiego stwora i zaśpiewają niczym mityczne syreny. Stworzą własną wersję potwora z Loch Ness, by koniec dowiedzieć się, ile prawdy jest w plotkach na jego temat.

2 – 6 sierpnia – Od źródła do ujścia rzeki
W tym tygodniu udamy się na wycieczkę pływając  po rzece. Odkryjemy skąd i dokąd płynie oraz jak wygląda jej trasa. Dowiemy się, jak ważną rolę pełnią rzeki w przyrodzie i sprawdzimy czy coś tam mieszka. Przyjrzymy się również najdłuższym rzekom na świecie. Porównamy ich faunę i florę z rzekami płynącymi w Polsce.

9 – 13 sierpnia – Fascynujacy świat jezior i stawów
W tym tygodniu dowiemy się, że jezioro i staw to wody powierzchniowe. Zastanowimy się czym te dwa zbiorniki wodne różnią się od siebie. Zastanowimy się także jakie znaczenie mają w gospodarce człowieka. Porównamy sobie jeziora i stawy do wielkich akwariów i sprawdzimy czy ktoś tam mieszka.

16 – 20 sierpnia – Obieg wody w przyrodzie i jej pomiar
W tym tygodniu porozmawiamy skąd się bierze woda, gdzie można ją spotkać oraz w jakich stanach skupienia występuje. Przedszkolaki będą zdobywać wiedzę na temat pomiaru wody. Będą sprawdzać czy ilość wody zależy od wielkości pojemnika do którego została wlana. Poznają także pojęcie 1 litra.

23 – 27 sierpnia – powtórzymy sobie wszystkie wakacyjne wiadomości

W ramach zajęć wakacyjnych zapewniamy:
• Profesjonalną kadrę przedszkola
• Kameralną i domową atmosferę w okresie wakacji
• Dobre warunki lokalowe
• Dwujęzyczność – nauczyciel anglojęzyczny i polskojęzyczny
• Dużo zajęć na świeżym powietrzu
• Godziny otwarcia 7.30 – 18.00
• Zajęcia tematyczne
• Warsztaty związane z omawianymi tematami
• Całodzienne wyżywienie: śniadanie, obiad i dwa podwieczorki
• Mnóstwo dobrej zabawy

Cena za zajęcia wakacyjne: 1 dzień – 70 zł

Zapisy:
tele.: +48 600 012 253
mail: jadzwingow@happykidsacademy.pl
formularz internetowy: https://happykidsacademy.pl/zglos-dziecko